loader image
مجید قربان نژاد ؛ طراح گرافیک | شبیه سازی سه بعدی
16058
rtl,page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-16058,qode-news-1.0.5,wp-schema-pro-1.2.0,ajax_fade,page_not_loaded,qode-page-loading-effect-enabled,,qode_grid_1200,qode_popup_menu_push_text_top,qode-content-sidebar-responsive,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-5.6,vc_responsive,loftloader-pro-enabled
 
طراحی لوگو

شبیه سازی سه بعدی

مدل سازی سه بعدی به معنای شبیه سازی یا بازسازی مدل کامپیوتری و دیجیتالی پروژه کالا، محصول و یا خدمات به وسیله کامپیوتر براساس یک نسبت مشخص و شبیه به پروژه واقعی از نظر شکلی، فنی و عملکردی است.

به زبان روزمره، مدلسازی سه بعدی یعنی ساخت مدلی سه‌بعدی از اشیاء زنده یا بی‌جان در محیط گرافیک رایانه‌ای. شاید تا به حال چندان به این مساله توجه نکرده باشیم، اما بسیاری از ما در زندگی روزمرهٔ‌مان زیاد با مدل‌های سه‌بعدی سروکار داریم.

انیمیشن‌های سه‌بعدی، جلوه‌های ویژهٔ فیلم‌ها و سریال‌ها و بازی‌های رایانه‌ای سه‌بعدی بخشی از زندگی روزمرهٔ بسیاری از ما هستند که از مدل‌های سه‌بعدی بسیاری تشکیل شده‌اند. اما سرگرمی تنها کاربرد مدل‌های سه‌بعدی نیست. در ادامهٔ این متن به این مساله می‌پردازیم که مدلسازی سه بعدی چه کاربردهایی در صنایع مختلف دارد و چگونه به بهبود و پیشرفت این صنایع کمک کرده است.

به عبارت دیگر مدل سازی سه بعدی به کاربر اجازه می‎دهد پروژه‎های گوناگون خود را قبل از ساخت و تولید و در دنیای واقعی، توسط کامپیوتر ایجاد و به صورت مجازی بررسی کند تا بتواند آن را از زوایای مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و اصلاحات لازم را انجام دهد.

انجام این کار به خودی خود یک امتیاز عالی و ارزشمند برای کلیه طراحان صنعتی، معماری، گرافیک و همچنین هنرمندان، صنعتگران و تمامی مدیران پروژه و مهندسی است.

در مدل سازی سه بعدی از پروژه مورد نظر یک نمونه کامپیوتری ساخته می‎شود و در آن تمامی خصوصیات و جزئیات مطلوب پروژه برای مشاهده، بررسی، آموزش و نمایش نشان داده می‎شود.

امروزه طراحان مدل سازی سه بعدی می‎توانند توسط نرم‎افزارهای پیشرفته کامپیوتری قابلیت‎های مختلف یک طرح را به خوبی نشان دهند که در ادامه مطلب به تعدادی از این نرم‎افزارها اشاره می‎کنیم.

علاوه بر این پرینترهای بزرگی در بازار وجود دارند که می‎توانند مدل سه بعدی را با کیفیت بالا و در ابعاد بزرگ چاپ کنند تا از آن برای تبلیغات در فضای باز به شکل پوستر، بنر، بیلبورد و تابلوهای بزرگ در پروژ‎های مختلف صنعتی و ساختمانی استفاده کرد.

در کانون تبلیغاتی قربان نژاد ما با استفاده از دانش فنی و سخت افزار مناسب و با تجربه اجرای چندین پروژه موفق، به شما کمک میکنیم تا به بهترین نتیجه ی مورد نظر در ساخت مادلینگ و شبیه سازی سه بعدی محصول خود برسید.

برخی از نمونه های شبیه سازی سه بعدی

Some 3D Visualize